EGR NEDİR ? iptali ne işe yarar?

Gösterim: 11198

EGR NEDİR, EGR İPTALİ NE İŞE YARAR ?

EGR’nin açılımı “Exhaust Gas Recirculation” şeklindedir. Bunun Türkçe karşılıgı ise ‘ egzoz gazları devridaimi ‘ olarak tercüme edilebilir. Bu vananın amacı silindirler içinden atılan egzoz gazlarının %10 a kadarını emme manifoldu üzerinden temiz hava ile karıştırarak silindirlere geri göndermesidir. Egzozdaki gazların ne kadar kullanılacağına motor beyni (ECU) karar verir bunun için genellikle elektronik kontrollü egr valfleri kullanılır.

EGR İPTALİ NEDİR ?

EGR valfi nasıl iptal edilir ? EGR, iptal edilmesi için uygulanan yazılımlar sayesinde EGR valfinde kapama işlemleri olduğu için, aracınız da yanmamış olan gazlar direk dışarı atılır.EGR iptali ne işe yarar derseniz hem motorunuzun ömrü uzatır hem de aracınızın gücünü arttırır.

Dpf

DPF NEDİR ? iptali ne işe yarar?

Dizel partikül filtresi, yeni nesil dizel motorlardaki yanma sonrası ortaya çıkan zararlı gazların ayrıştırılmasına yardım eden filtre sistemidir.

Bunun partikül filtresi iptali bazı avantajları vardır.

Öncelikle Arabanızdaki DPF kaynaklı yaşadığınız sorunların tümünün çözümünü sağlar.

Yükselen yakıt tüketimi normal seviyesine düşer.

Dpf tıkanıklığı kaynaklı motor arıza ışığı son bulur.

Motor yağına mazot karışması sorunu ortadan kalkar.

Dpf tıkanıklığı kaynaklı yaşanması muhtemel egr ve egr soğutucusu sorunlarınız oluşmaz.
Adblue

Nitro bilişim olarak resmi Türkiye distribütörlüğünü yaptıgımız Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu yeni Magpro2 X17 ile ECU bilgilerini okuyabilir yazabilir ve değişiklik yapabilirsiniz ECU değişikliğiyle yani DPF Off , EGR Off, Adblue iptali vb gibi işlemleri yapabilirsiniz magpro2 ile türlü ECU ile sorunsuz iletişim kurulabilir ve bu işlemleri yaparken aracın mevcut bilgilerini korur saklar ve aracın çökmemesi için tüm imkanları sunar.