CHİP TUNİNG NEDİR?

Gösterim: 1393
Egr Dpf Iptali

Chip tuning araçların motor beyinlerinin içindeki yazılımı değiştirip aracın performansını arttırma işlemidir. Motorlarda ateşlemeyi gerçekleştirir. Genel yapılan işlem chiplerin içindeki bilgileri tekrardan güncellemektir. Chiplerin güncellenemediği durumlarda yeni bir chip takılması işlemiyle de gerçekleştirilebilir. Araçtaki güç yaklaşık %10-15 arasında artış gösterir. Bu güç artışı dışında yakıt tasarrufu da sağlanmaktadır. Chip tuning dizel ve enjeksiyon sistemine bağlı olan benzinli araçlarda yapılabilir.


Chip tuning günümüzde genellikle araçların yakıt tüketimlerinin azaltılması, araçların tork ve güç sınırlamalarının arttırılması gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Chip tuning işleminin zararlı olduğu konusunda söylentiler bulunmaktadır fakat chip tuning uygulaması doğru ecu programlama cihazları ve doğru ustaların ellerinden olursa hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Bunun dışında performans arttırma ve yakıt tasarrufu işleminin dışında araç hız sınırının kaldırılması, araç hız sınırı eklenmesi, motor gücünün düşürülmesi gibi işlemleri de chip tuning ile gerçekleştirilebilmektedir.

CHİP TUNİNG UYGULAMASI HANGİ ARAÇLARA YAPILMAKTADIR?

 Turbo motorlu araçlarda daha çok verim sağlarken bunun dışında deniz araçları, tırlar, otobüsler, tarım araçları gibi birçok araçlarda işlem sağlanabilir. 

Turbo: Motorun kendi başına emebildiğinden daha fazla havayı yanma odasına göndermeye yarayan bir sistemdir.

Chip Tuning


CHİP TUNİNG
İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Chip tuning işlemi obd ve masaüstü olmak üzere 2 şekilde yapılabilir.

Sizler için oldukça kullanım kolaylığı sağlayacak ve Türkçe dil desteği olan Magpro cihazının Türkiye distribütörü olmaktan büyük gurur duymaktayız. Bu cihaz ile araçlar üzerinde okuma yazma, chip tuning, adblue iptali, immo iptali gibi birçok işlemi gerçekleştirmeniz de mümkündür.


Magpro2 Chiptuning X17


Magpro
2 X17 Ecu Programlama Ve Chip Tuning Cihazı

Bu cihaz ile yapabileceğini işlemler :

  • EGR iptali
  • DPF iptali
  • Dosya okuma
  • Dosya yazma
  • İmmo iptali
  • Adblue iptali
  • Chip tuning

gibi tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

Ayrıca obd bakımından oldukça kapsamlıdır. Dünyada bir ilki gerçekleştiren Magicmotorsport BMW F kasalarda araca direk obd üzerinden bağlanır. 

Sizlere asla pişmanlık yaratmayacak bu ürünle bir an önce tanışmanızı öneririz..

Cihazı satın almak ve incelemek için tıklayınız..