OTO EKSPERTİZ

Gösterim: 780

Herkesin hayalinde sahip olmak istediği bir araba vardır. Piyasaya oldukça fazla yeni araç marka modeli çıkması genelde bizleri ikinci el araba bakmaya yönlendirir.

Piyasada oldukça fazla ikinci el araç olmasından dolayı seçenek oldukça fazladır. Bizler de alacağımız aracın tüm ayrıntılarını doğal olarak bilmek, öğrenmek isteriz. Fakat bunları karşımızda ki kişinin sözleriyle değil belgelerle öğrenmek tabi ki her zaman daha doğrudur. Bunun için piyasada oldukça fazla ekspertiz vardır. Bu ekspertizlerde aracın kazalı olup olmadığı, önemli modüllerinin sorunsuz çalışıp çalışmadığı, boyalı olup olmadığı, yasal sorgulaması, hasar kaydı, elektronik aksamları ve diğer her şeyi öğrenmemiz mümkün. Bu yüzden aracı satın almadan önce muhakkak ekspertiz raporu almalıyız. Böylelikle daha güvenilir bir araba satın almış oluruz. Bu raporu almak kadar bu raporu alacağımız yer de çok önemli. Ekspertiz raporu alacağınız yerin ucuz olması sizleri güvenilir olmayan firmalara yönlendirebilir. Bu hususada oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Oto Ekspertiz Ama

EKSPERTİZ NEDİR?
Ekspertiz kelimesi, eksper kelimesinden türemiştir. Eksper demek; bir konuda teknik bilgiye sahip kişi demektir. Oto ekspertiz ise, işlemi yapacak olan ustaların teknik cihazlarla arabaları detaylı olarak incelemesi ve buna istinaden bir rapor hazırlamasıdır. Oto ekspertiz işlemi aracın her ayrıntısını ortaya çıkarmaktadır. Bu işlem gerçekleştikten sonra oto ekspertiz raporu verilmesi gerekir.

EKSPERTİZ İŞLEMİ NASIL YAPILIR?
Aracınız test sırasında birçok cihaza bağlanmaktadır. Cihaza bağlandıktan sonra test işlemi bilgisayardan yapılır. Test adım

adım gerçekleşir. Araç ilk önce motor testine girer. Motor testinde gücü ve aşınma durumu belirlenir. Sonraki aşama

bilgisayarla veya boya ölçüm ve diğer cihazlarla aracın boya, kaporta, değişen parçalar, hangi parçalarda boya olup olmadığı,

kazaya karışıp karışmadığı kontrol edilir. Tüm testler için raporlar hazırlanır.

BU CİHAZLAR NELERDİR?

Mega Nitrometer Oto Kaporta Boya Oelcuem Cihaz 64 L

NİTROMETER BOYA ÖLÇÜM CİHAZI

Nitrometer boya ölçüm cihazı otomobillerde boyalı olup olmadığını ya da araç kaportasında tamir işleminin gerçekleşip

gerçekleşmediğini, kaportasının boya ihtiyacı olup olmadığı gibi soruların cevabını sizlere bir kaç saniye içinde veren

profesyonel bir boya ölçüm cihazıdır.
Dijital kaplama kalınlık ölçüm cihazları, metal yüzeyler üzerindeki boya kalınlığı ölçümü

için oldukça idealdir. %2 hata payı olan bu cihazla araç üzerinde profesyonel olarak çalışmanız mümkündür.Launch Logo


LAUNCH CREADER PROFESSİONAL MOT ARIZA TESPİT CİHAZI


Oto ekspertiz firmalarında müşteri taleplerine göre aracın kaportası dışında elektronik ve motor aksamının da kontrol edilmesi gerekmektedir. Canlı ölçüm verileri, Elektronik modülleri, Motor arızaları gibi bir çok işlemleri gerçekleştirebilmek için bir arıza tespit cihazına gerek duyulmaktadır. Bu gibi işlemleri gerçekleştirebilen Launch firmasının üretmiş oldugu Creader Mot ürünü bulunmaktadır.
Kendinden tabletli olan bu cihaz sizlere oldukça kolay bir kullanım sağlayıp cihaz dili Türkçe’dir.
CRP MOT, tam OBDII / EOBD teşhis fonksiyonları sağlayan 40 araçlı tam sistem diyagnostik yazılımı (okunan ve temizlenmiş DTC, canlı veriler) ve Bluetooth teşhis arabirimi ile 11 servis fonksiyonu sağlayan çok amaçlı bir araçtır. MOT ve bakım servisi için olduğu gibi özel mekanik işleri için de başarılı bir üründür.
Bu cihazla tüm modüllerde ki arıza tespit işlemini yapabilirsiniz. (abs, airbag, şanzıman, motor beyni içerisinde ki km…)
Launch CRP Mot arıza tespit cihazı ile araçların motorunda ki arızaları tespit edebilirsiniz. Aracın motor durumunu yorumlayarak bulabilirsiniz. CRP Mot arıza tespit cihazı ile airbag modülüne girerek airbagde olan arızaları görebilirsiniz.  Araca komple check up yaparak müşterinize genel bilgi verebilir ayrıca yazıcıdan çıktı alarak müşterinize direk rapor verebilirsiniz.