CHİP TUNİNG HANGİ ARAÇLARA YAPILIR ?

Gösterim: 1230
X17 Tool

Chip Tuning işlemi araçların içerisinde ki motor yazılımının değiştirilmesini sağlar. Motor yazılımı motorlarda ateşleme işlemini düzenlemektedir. Chip tuning çoğunlukla araçların yakıt tüketimini azaltmasını ve motor performansının artmasını sağlamaktadır. 

Chip Tuning işlemi ile aslında chiplerin içindeki bilgilerin modifiye edilerek tekrardan yüklenmesi işlemidir.  Chiplerin güncellenemediği durumlarda ise  yeni bir chip takılmasıyla işlem gerçekleştirilir. Yeni nesil araçlarda motor, Ecu (Engine Control Unit) tarafından yönetilmektedir. Genel olarak Chip Tuning işlemi ile araçların orjinal yönetim sistemindeki parametreler değiştirilir ve motor yönetim sistemine aktarılır. İşlem sonucunda  tork ile güç artışı, hızlanma performansı ve yakıt miktarı ölçülerek işlem tamamlanmış olur. Chip tuning işlemi ile motorun çalışma değerleri istenildiği gibi yükseltip düşürülebilir. 

Chip Tuning bir yazılım işlemi olduğu için kullanıcılar bu yazılımı araçları ile uyumlu bir şekilde yapmaları gerekmektedir .  Bu işlem Elektrikli motor sistemi olan araclara özel olarak da hazırlanabilir.

 CHİP TUNİNG HANGİ ARAÇLARA YAPILIR ?

Chip Tuning genel olarak  motor performansında %30-40 oranında verim sağlamaktadır. Chip Tuning turbo motorlu dizel ve benzinli araçlarda tercih edilir. Bunun dışında deniz araçları, tırlar, otobüsler ve tarım araçlarında da etkilidir. Kaliteli yakıt kullanılması ve düzenli bakım yapılması durumunda aracın performansı artacaktır. 

CHİP TUNİNG İŞLEMLERİ İÇİN EN PROFESYONEL ECU PROGRAMLAMA CİHAZI...

Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu Magpro2 cihazı Chip Tuning, Ecu programlama gibi işlemler de dünyanın en profesyonel cihazlarından biridir. Magicmotorsport Firmasının üretmiş olduğu cihazlar Nitro Bilişim tarafından tedarik edilmektedir. 

 

Magicmotorsport ürünlerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.