OTOMOBİL LOGO VE ANLAMLARI

Gösterim: 1246

BMW (Bayerische Motoren Werke)      Bmw

Bu şirket 2.dünya savaşında Almanya için uçak motoru üretiyordu 1928 yılından sonra otomobil üretimine girmiştir. İlk seri üretimi 3/15 PS idi. İlk olarak uçak motoru ürettikleri için aracın logosu  parçalı amblemin mavi kısmı gökyüzünü beyaz kısmı da uçak pervanesini temsil etmektedir.

Bmw arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız...

VOLKSWAGEN        Volkswagen.

Almanca'da volks halk demektir Wagen ise otomobil demektir şirketin adı Halkın arabasıdır.

Otomobilin logosu volks ve wagen in baş harflerinden oluşmaktadır 

Volkswagen arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız...

PORSCHE    Porsche

Amblemdeki siyah at, Almanya’nın Stuttgart şehrinin armasından. Geyik boynuzu ile kırmızı-siyah çizgiler ise Almanya’nın Württemberg köyünün flamasından alıntı. Bu logo milliyetçi simgeler içermektedir.

Porsche arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız...

SCANİA Scania

İlk olarak şirketin logosu SAAB idi bu Svenska Aeroplan Aktie Bolaget kelimelerinin ilk harflerinden oluşturulmuş. İlk olarak uçak üretmeye başlayan firma sonrasında kamyon daha sonrada otomobil üretmeye başlamıştır, kamyon üretimine geçtiğinde adı SCANİA olmuştur.

Scania arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız...

AUDİ     Audi

Bu iç içe geçmiş dört halka 1932 yılında Almanyada birleşen 4 ayrı otomobil firmasını temsil etmektedir bunlar Horch, Audi, DKW ve Wanderer’dir günümüze sadece AUDİ kalmıştır. 

Audi arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız..

PEUGEOT     Peugeot

Firma ilk kurulduğunda testere bıçak gibi çelik malzemeler üretiyordu firmanın logosu gücü temsil eden aslandı Pençeler gücü ve dengeyi; gözler ise şirketin daima ileriye baktığını gösteriyor. Otomobil üretmeye başladıklarındada aynı figürü kullanmaya devam ettiler.

Peugeot arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız..

 

CITROEN   Citroen

Firmanın kurucusu ünlü sanayici André Citroën'in ilk işinden esinlenerek oluşturulmuştur.Kendisi iş yaşamının ilk yıllarında sanayide kullanılan çarklar için diş kesme işindeydi.Günümüzde logodaki krom şeritler, otomobilin dinanmizmi ve görkemini simgeliyor.

Citroen arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız...

 

MERCEDES  Mercedes Benz

Şirketin kurucusu Karl Benz motor fabrikasında çalıştıgı yıllarda evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuştur eşine ise bir gün bu yıldızın başarıyı gücü temsil edeceğini anlatmış hayalindeki kuracağı fabrikanın tepesinde olacağını anlatmıştır. Karl Benz  kızının adını Mercedes koymuştur hayallerini gerçekleştirdiğininde fabrikaya kızının adını vermiştir. 

Mercedes arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız...

FIAT    Fiat

Fabbrica Italiana Automobili Torino... İnsanın bu ismi hiç takılmadan söyleyebilmesi için en azından birkaç deneme yapması gerekebiliyor. Ancak kısaltmasını, yani Fiat'ı kullanmak çok daha kolay…

Fiat arıza tespit cihazları için lütfen tıklayınız...