EBS ( Elektronik Fren Sistemi ) Nedir

Gösterim: 3336
Etm

EBS ( Elektronik Fren Sistemi ) fren kumanda sistemi, ABS ( Kilitlenme Karşıtı Fren Sistemi )  ve  ASR  (Antipatinaj Sistemi) ile uyarlanmıştır. Otomobilin kontrolünü sağlamaktadır. Elektronik kumanda sisteminin avantajı kısa tepki süreleri ve fren mesafeleri ayarlandığından aracın aniden durmasını sağlayarak kazaların önüne geçmesidir.

EBS ( Elektronik Fren Sistemi ) aşınma ayarı ve araç kantarının frenlenmesi gibi durumlarda fren gücünü ayarlama gibi fonksiyonları sağlar. Bu özelliğine ilaveten  EBS pedal basıncına uygulama ve bırakma gibi anlık fren tepkileri sağlar. EBS frenleme, fren silindirlerindeki yenileme süresini kısaltır. Bu sayede fren mesafesini birkaç metreye düşürür. EBS fren sistemi elektronik fren sistemi ile birlikte süspansiyonu önleyerek viraj kontrolü sağlar. EBS ( Elektronik Fren Sistemi ) freni kontrol etmek ile birlikte büyük bir güvenlik de sağlamaktadır.

EBS (Elektronik Fren Sistemi) üzerinde ayrıntılı arıza tespit, teşhis ve tamir işlemlerini yapabilmeniz fren modüllerinin ayrıntılı testini yapabileceğiniz bir cihaza ihtiyacınız vardır. Normal arıza tespit cihazları fren beyni tamiri için yeterli olmamaktadır. Jaltest  ETM cihazı ile fren beyinlerinin ayrıntılı testlerini ve tamirini yapabilmektedir.  Ağır vasıta araçlarda kullabileceğiniz ETM ile frenlere modülatör testi yaparak oluşan arızaları ve hataları kolayca anlayabilir ve tamirini gerçekleştirebilirsiniz.  Bu sistem sayesinde fren modüllerindeki arızayı tüm modülleri değiştirmeden lokalize edebileceksiniz.  

Kampanyalı Jaltest ETM cihazı fiyat Bilgisine ulaşmak için lütfen tıklayınız.