AVS-100 AKÜ VOLTAJ SABİTLEME CİHAZI VE KULLANIMI

Gösterim: 712
IMG 0863 1

Seven ticaret – Nitro group ortaklığıyla üretilen AVS-100 Akü voltaj sabitleme cihazı motorlu taşıtların elektronik kontrol ünitelerini araç üzerinde yeniden programlamasını (Chip tuning vs.) yaparken araç akü voltajını sabit tutmak için tasarlanmıştır. Bir çok atölyenin ihtiyacı olan AVS-100 tamamen Türkiye’de üretilmiştir. Chip tuning işleminde dosya ECU’ya yazdırılırken akü voltajının sabit kalması hayati önem arz etmektedir, aksi durumlarda ciddi hasarlar ortaya çıkabilir.

Ayrıca bazı programlarda Akü voltajı belirli bir seviyenin altın düşmesi durumunda program çalışmamakta/ yarıda kesilmektedir. Örneğin BMW araçta, ISTA-P yazılımı üzerinden işlem yaparken araçların voltajı düşük olduğunda yani 13.0 ‘ın altında olduğunda işlem başlatılamaz veya işlem başladığında her şey seyrindeyken voltaj düşüşü yaşandığında işleminiz yarıda kalır, bu sebeple geri dönülemez sorunlar oluşmaktar.

 NİTRO GROUP  – SEVEN GARAGE  ortaklığı ile uzman mühendislerimiz tarafından yapılan ar-ge çalışmalısı neticesinde üretilen AVS-100 akü voltaj sabitleme cihazı ile bu sorunun önüne geçildi.

AVS-100 Akü Voltaj Sabitleme Cihazı Özellikleri;

12.5 – 14.5 ayarlanabilir voltaj kapasitesi

0 – 120A ayarlanabilir akım kapasitesi

1740 watt maksimum kapasite

Ters bağlantı koruması

Kısa devre koruması

Üstelik cihazın kullanımı da oldukça kolaydır.

Portatif

Kutunun içindeki güç kablosunu şehir elektiği gecen prize takıyoruz. Kablolarını uygun kutuplara bağlıyoruz (AVS-100 cihazının ters bağlamaya ve kısa devreye karşı koruması vardır. ) Herhangi bir ters bağlanma sonucunda cihazınız çalışmayacaktır. Doğru bağlantı sağlandıktan sonra önce voltajı yukarı/aşağı tuşu vasıtasıyla ayarlayıp daha sonra menüye gelip sabitleme tuşuyla sabitliyoruz. Sonraki aşamada gücü LCD panel üzerinden görüntüleyebilirsiniz bu sabitlemeyi durdurmak için ise önce güç butonunu kapatıyoruz ve sonrasında timsah ağızlı kabloyu çıkarıyoruz.

AVS-100 akü voltaj sabitleme cihazının Nitro Group garantisiyle üretimi ve satışına başlanmıştır.
Ürün fiyatına ulaşmak için lütfen tıklayınız.