Diagprog Cihazı Tarihsel Gelişimi ve Diagprog4 Cihazı Özellikleri

Gösterim: 997

Partners Img

DiagProg1 (CodiSys)

CodiProg (DiagProg 1) bağımsız bir programcı olarak DiagProg cihazının selefidir. -sadece bilgisayar’a bağlandığında çalışan cihaz, çeşitli araçların gösterge paneli ekipmanını kontrol eden entegre devrelerin programlanması için kullanılır.CodiSys cihaz programlanabilir göstergeleri onarmak için izin ve (de-lehim gerek kalmadan) microchips devre programlamada etkin birkaç aletleri sadece biriydi.

DiagProg2


Pazardaki kalıcı ilerleme göz önüne alındığında, bu durum yazılımın (örneğin işletim sistemi) ve PC çalışma parametrelerinin sık sık değiştirilmesine neden olur . ElproSys, obd’den güç sağlayan kendi ürettiği tableti üstün diagnostik yazılımıyla piyasaya sundu . DiagProg II adlı yeni cihazla birlikte, bilgisayarlarla uyumluluk ve farklı çalışma saat hızı gibi problemlerden kurtulunmuş oldu.DP2 yazılım sürümünü güncelleme özelliği vardır-bu cihazla birlikte güncel yazılım sürümü her zaman sunucudan indirilebilir hake geldi. Yeni üstün özelliklere sahip cihaz kolay kullanımıyla, uzman bilgisayar kullanıcıları olmayan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kasıtlı olarak tasarlanmıştır,basit çalışması rahat çalışmaya izin verir.


DiagProg3


2000 yılında, Elprosys, kilometre sayacı programlama yanı sıra diğer elektronik araba modülleri için de kullanılabilen DiagProg arıza tespit cihazı, üretimine başladı.10 yıl boyunca süren müşteri ihtiyaçlarının incelenmesine ve teknolojik gelişmelere adapte edilmesine dayanan ekipmanın sürekli iyileştirilmesinin sonucunda Diagprog3 cihazı mevcut haliyle dünyadaki otomobiller için en popüler diagnostik cihazı olarak ortaya çıktı.


DiagProg4


ELPROSYS şirketi büyük bir teknolojik sıçramayla, diagprog3 cihazını daha da geliştirmek için yoğun bir çalışmaya koyuldu.Bu çalışmanın bir sonucu olarak geliştirilen ve çok yakın zamanda piyasaya sürülen Diagprog4 arıza tespit cihazını geliştirdiler. Bu cihaz piyasadaki mevcut en gelişmiş ve en güçlü diagnostik cihazdır.Daha hızlı programlama, log dosyasını otomatik kaydetme veya diagnostik hataları silmek için daha kolay erişim, DiagProg4 teşhis aracının kullanıcıların kullanabileceği birçok avantajdan sadece birkaçı.

 

DiagProg4-Açıklama


DiagProg4 (DP4) profesyonel arıza tespit ve ecu programlama cihazı, kullanım oldukça kolay maksimum esneklik ve konfor sunan DiagProg serisinden dördüncü nesil cihazdır.DiagProg4 arıza tespit ve test cihazı, Hava yastığı sensörleri, ECU, odometreler, anti-lock fren sistemi
pompası (ABS) ve daha pek çok modülde arıza tespit, onarım, programlama için kullanılan yenilikçi bir arıza tespit ekipmanıdır.DiagProg4 teşhis test cihazı, DTC'nin hatalarını okuyabilir ve silebilir, motor yağı denetimlerini sıfırlayabilir ve kazaları temizleyebilir ve dil değişikliği yapabilir. DiagProg4 arıza tespit cihazının desteklediği araçlar çok geniş bir yelpazededir (okuma ve güncellenmesi iç sayaç modül) gösterge paneli tamir ve kalibrasyon. DiagProg4 ayrıca modül değiştirme veya kaza sonrası araçlara elektronik modülleri programlamak için kullanılmaktadır.

Diagprog4'ün en güzel özelliği size çok fazla zaman ve para kazandırabilmesidir, çünkü OBDII bağlantısı üzerinden çok sayıda işleve erişilebilir ve kolay, hızlı ve güvenli kullanım sağlar. DiagProg4 arıza tespit ve ecu programlama cihazı ile piyasada şu anda mevcut en gelişmiş ve güçlü Otomotiv arıza tespit cihazıdır.

 

DiagProg4 cihazının temel fonksiyonları


- Obd sisteminde arıza kodlarını(Dtcleri) okuma ve silme,
- Motor yağı muayene sıfırlama,
- Kilometre ayarı ve yeniden kalibrasyon (okuma ve güncelleme dahili sayaç modulü, Km / mil dönüşüm kalibrasyonu ve programlama),
- Tüm modüller için dil değiştirme,
- Motohours programlama,
- Gelişmiş hizmet tarihinin okunması ve silinmesi,
- Okuma ve yazma EEPROM bellek üzerinden teşhis bağlantısı (tüm parametreler),
- Teşhis bağlantısı (ayarlama, kalibrasyon) ile FLASH bellek okuma ve programlama,
- Motor blokaj sistemi programlama, anahtar ve uzaktan kumanda,
- Kaza kaydı silme
- Onarım veya değiştirme sonrası elektronik modüllerin programlanması,
- Gösterge panelinin yeniden kalibrasyon ve onarımı,
- Kolay, hızlı ve güvenli programlama veya geniş araç yelpazesi.

 

DiagProg4 cihazı aşağıdaki işlemler için kullanılır;


- Arıza Tespit
- Onarım
- Satış sonrası ECU’nun adaptasyonu
- Parametrelerin konfigürasyonu (örn. yeni menü dili, yeni modül kurulumu).
- Gösterge kalibrasyonu
- Desteklediği sistemler;
- Motor kontrol ünitesi (ECU),
- Anti-kilit fren sistemi pompası (ABS),
- İmmobilizer (anti-hırsızlık kontrolü, alarm sistemi),
- Bady kontrol Unitesi (BSI , BCM) bilgisayar (camlar/aynalar, merkezı kılıtlemeden sorumludurlar),
- SRS hava yastığı (hava yastığı kontrolünden sorumludur),
- Merkezi teşhis kapısı (Gateway, zgw), teşhis ve yeni modüller yapılandırılması)
- Lastik basıncı Monitörü (TPM – lastik basıncı kontrolünden sorumlu modül).

Diagprog cihazı Nitro Bilişim güvencesiyle siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.