ADAS kalibrasyonu Nasıl yapılır? Araç sensör kalibrasyonu nerede yaptırabilirim?

Gösterim: 825
Adas1

Autel firması tarafından üretilen MaxiSYS ADAS profesyonel bir kalibrasyon cihazıdır. Yeni model araçlarda kaza sonrasında yapılan işlemler sensör ayarını bozmaktadır. Autel Maxisys ADAS cihazı araçları geliştirilmiş sistemi ile kalibre etmektedir. 

ADAS sistemi araçlar da oluşan ani durumları sürücüye bildirir. Kaza durumlarını en aza indirebilmek için oluşturulan bir sistemdir. Sensör girişi birden fazla amaçlar ile kullanılabilir. İşlemler paylaştırılır ve alt sistemlerin istediği etkiyi yaratır. Aracın tamiri yapıldıktan sonra ADAS ağı bu sistemi orijinal olarak çalışmasını sağlar ve tüm sensörlerin tamamını yeniden kalibre eder. Aksi durumda oluşan sistemler hatalı çalışır ya da çalışmaz ve kazalara neden olur.

 

 

MaxiSYS ADAS kalibrasyon sistemi, geniş araç ile hassas sensör kalibrasyonu sağlamaktadır. Her üretici ve sisteme özel olarak ayrı olarak satılabilmekte ve organize edilmektedir.

AUTEL MaxiSYS ADAS  7 ayrı kalibrasyon fonksiyonu mevcuttur. (ACC, ön-kamera,arka-kamera, panoramik 360 ° kamera, kör nokta radar, Gece Görüş, HUD)

Kolay kullanımı ile Android Navigasyonu ile birlikte hızlı bir şekilde hataları teşhis eder ve kalibrasyon işlemleri ile ilgili yönlendirmeler yapar. MaxiSYS yazılımı ile kalibrasyon işlemlerine başlamadan önce aracın konumunun doğru olması ve konumlandırma yönünde grafik talimatını kolay olarak kullanabilmenizi sağlar.

Çift yönlü arıza tespiti ile destekli basit kurulumu ve detaylı kalibrasyon ayarlarını sizlere sunar.

Kaza sonrası ADAS sistemini tümden değiştirmeye son, artık araçlarınızın kalibrasyonunu Nitro Group güvencesinde yaptırabileceksiniz.
Nitro Group Istanbul Garajı çok yakında ADAS kalibrasyon hizmeti vermeye başlayacaktır.
Aracınızın ADAS kalibrasyonunu, araç sensör kalibrasyon merkezimiz Nitro Group Istanbul Garajında ve Nitro Mekatronik Adana Garaj'da yaptırabilirsiniz.