EPS NEDİR?

Gösterim: 1752
Eps Tester

Elektrik destekli direksiyon sistemidir. EPS lambası  kontak anahtarını açık konuma getirdiğimizde 4 saniye yanar sonra söner yahut sistem arızalı ise yanık kalır bu sisteme bağlı olan sistemler şunlardır:

  • Direksiyon açı sensörü
  • Yanal ivme sensörü
  • Hidrolik ünite
  • Tekerlek hız sensörü bu sistemler ile ortak çalışmaktadır

 eps ms

Eps nin önemini şu şekilde de açıklayabiliriz; diyelim ki belli bir hızla seyahat etmekteyiz önümüze bir anda bir hayvan cıktı ani direksiyon hareketleri yapmamız gerekebilir  bu durumda kaza yapma olasılığımız oldukça yüksektir ancak araçta eps sistemi mevcut ise her 25 saniyede bir hız bilgisi sensörleri sayesinde dönüş ve manevralarımız güvenli bir şekilde yapılabilir.

EPS sistemi ve aracın güvenliğini sağlayan diğer sistemler sayesinde daha güvenli seyahat edebileceğiniz gibi hem aracınızın hem de oto lastiklerinizin ömrünü olması gerekenden daha fazlası olarak kullanabilmektesiniz. Sistemi o kadar dengeli ayarlayan mühendisler sayesinde olumsuz hava koşullarında, kötü ve zorlu yollarda yada istenmeyen durumlardan kaynaklı ani ve sert direksiyon hareketlerinde aracınızdaki ABS, EPS ve ASR gibi sistemler sayesinde daha güvenli ve keyifli bir sürüş gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca bu sistemi önden veya arkadan çekişli olarak tabir edilen araçların tümünde uygulanabilmesi ve yolların genelinde sıkça karşılaşılan keskin dönüşlü virajlara göre uyarlanması da ayrı bir avantajdır. Olay tamamı ile aracınızın yolda sağlam şekilde durabilmesi ve sarsıntı veya titreşim gibi aksilikler yaşanmadan tehlike durumlarının atlatılabilmesi amaçlıdır.

EPS test cihazları fiyat bilgileri için lütfen tıklayınız.

 Detalı bilgi için bizleri arayınız;

0532 111 02 30 (pbx)