Start-Stop Butonu Nedir? Çalışma Mantığı Nasıldır ?

Gösterim: 1410
Calinti Aracini Kontak Anahtarindan Tanidi 4318216 2101 O

Otomobillerde start stop sistemi 2’ye ayrılmaktadır. Start stop sistemi denilen olay aracın sürüş esnasında hareket haline ve durumuna göre motorun çalışma süresini değiştirmektedir.

Diğeri ise anahtarsız giriş diye tabir edilen start stop sistemidir. Buda araçlarda anahtar kullanımını araç ile temas ettirmeden devre dışı bırakmaktadır ve aracı bir buton vasıtası ile çalıştırmamıza yardımcı olmaktadır.

Bu yazımızda sislere Start Stop sisteminden çok Start Stop Butonu Nasıl Çalışır bunu anlatmaya çalışacağız.

Start Stop Butonu genellikle üst segment araçlarda kullanılmaktadır ve kullanım açısından araç kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Start Stop butonu sayesinde aracınızın kullanımı için normal anahtar yerine kumanda kullanmanız yeterli olacaktır. Aracı çalıştırmak için aracın durumuna göre Debriyaja yada fren pedalına basılarak buton anahtarsız giriş sağlar ve düğmeye basma ile motora çalıştırmak için gerekli olan ateşleme gücünü iletir.

Bu aşamanın ardından Start Stop Sistemi görevini tamamlamış ve devreye girmiş olacaktır. Aracı durdurma anında ise aracı uygun park pozisyonuna aldıktan sonra fren yada debriyaj pedalına basarak aynı butona tekrar bastığımızda ateşleme sistemi devreden çıkacak ve araç stop edecektir.

Çalışma mantığı çok basit olan bu start stop butonları günümüzde araç kullanımını kolaylaştırmakta ve aracın gösterişini arttırmaktadır.

Firmamız aynı zamanda Start Stop Butonu bulunmayan araçlara yönelik tasarlanmış olan Harvel Start Stop butonu ürünününde satışını gerçekleştirmektedir. Bu ürün sayesinde eski model, lüks olmayan araçlarda da bu butonu kullanabilir ve anahtarsız araç çalıştırma sistemine dahil olabilirsiniz.

 Harvel Start Stop Butonu ürününü incelemek ve satın almak için tıklayınız.