MERCEDES BEYİN TAMİRİ

Gösterim: 404
Mercedes Motor Beyni

Yeni model araçların ECU tarafından yürütülen elektronik sistemi yakıt kullanımını kontrol etmektedir. Araçlar da yakıt tüketimini azaltmak, güç ve performansı arttırmak için beyin programlama işlemleri tercih edilmektedir.

Araç kullanıcıları programlama ile yakıt tasarrufu etmeyi planlıyorlar. Bahsi geçen tüm işlemler için beyin programlama cihazı gereklidir. Beyin programlama cihazı ile beyindeki kayıtlı veriler okunur, yedeklenir, dosyada düzenlemeler yapılabilir ve dosya tekrardan beyine yüklenebilmektedir. Beyin programlama cihazlarının kullanımlarının asıl amacı yakıt tasarrufu sağlamak ve performansı arttırmaktır. Araç ile uzun yol yapıldığı zaman aracın çekişten düşmesi ve fazla yakıt yakması sürücüler için problem oluşturmaktadır. Beyin programlama cihazları ile bu sorunlar kısa süre içerisinde giderilmektedir.

Araçların çalışması sensörler ve beyinler ile olmaktadır. Motor beyni ; abs beyni, airbag beyni, şanzıman beyni gibi sistemleri kontrolünü sağlar ve sağlıklı çalıştırır. Araçta ki Ecu ise elektronik kontrol ünitesi  ile sensörlerden aktarılan verileri kontrol eder ve yönetimini sağlar.

Elektronik sistem ile düzenlenen bu araçlarda ki beyin arızaları sadece elektronik cihazlar ile giderilebilmektedir.  Mercedes araçların beyin tamiri firmamız tarafından yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.