Autel Arıza Tespit Cihazlarında Tablet Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Gösterim: 930
Autel Tablet Sifirlama Resetleme Nasil Yapilir

Autel Arıza Tespit Cihazlarında Tablet Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?
Arıza tespit cihazları ve test ekipmanları alanında Türkiye’de sektörün öncü firması olan Nitro Bilişim, yenilikçi alt yapısı ile her geçen gün gelişen uzman kadrosu ve yaygın ağıyla siz değerli kullanıcılara her zaman en kaliteli hizmeti sunmayı ilke edinmiştir. 2018 yılından itibaren Autel firmasının üretmiş olduğu bütün arıza tespit cihazları ve lastik basınç sensörleri ve bu sensörleri programlayan cihazların tek ve resmi Türkiye Distrübitörlüğünü elinde bulundurmaktadır.
Bu yazımızda sizlere Autel Tabletlerinizi nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağız. Sıfırlama işleminden sonra tablete kaydettiğiniz her şey silineceği için tabletlerinizi sıfırlamadan önce kaydettiğinizi bilgi ve belgeleri yedeklemenizi öneririz.

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra tablet sıfırlama aşamasına geçebiliriz;
Yapacağınız ilk işlem tabletinizin ana ekranındaki ''Ayarlar'' seçeneğine dokunmaktır.

92d47b61d002486c92ae17871c8db4e4

Daha sonra gelen menüde ''Kişisel'' sekmesi altındaki ''Yedekle ve Sıfırla'' seçeneğine dokunuyoruz ve sağ taraftaki ''Fabrika Verilerine Sıfırla'' seçeneğine dokunuyoruz.

336538ca8ab948c2b44ac0740b346b47

Daha sonra gelen ekranda eğer hafıza kartını silmek isterseniz ''SD Kartı Sil'' seçeneğini işaretliyoruz ve alt kısımdan ''Tableti Sıfırla'' diyoruz.

51be18071e0d4ca7a1c0b1183f2f6b6c

Daha sonra gelen ekranda ''Her Şeyi Sil'' butonunu seçiyoruz ve tabletimizi sıfırlıyoruz.64fb4423f1fd461cac6192c23e8fb653

Bu işlemden sonra tabletimiz yeniden başlayacaktır.

Daha sonra tekrar ''Ayarlar'' kısmına girerek ''Wi-Fi'' bölümden Wi-Fi bağlantısını aktif ediyoruz ve tabletimizi bir kablosuz ağa bağlıyoruz. Tabletimiz daha önceden aktif olduğu için bu aşamadan sonra tekrar kullanıcı adı ve parola girmemiz gerek kalmıyor.

Auteltabletsifirlama

Bu işlemden sonra tabletin ana sayfasında bulunan ''MaxiCheck'' programını çalıştırıyoruz. Programı çalıştırdıktan sonra açılan sayfada ''Update (Güncelleme)'' bölümüne geliyoruz.

 

Autelsifirlama

İlk olarak ''System Program'' adlı güncellemeyi yüklüyoruz.

Autelsifirlama1

Daha sonra ''LibComm'' güncellemesini yüklüyoruz.

Autelsifirlama2

''LibComm'' güncellemesinden sonra ''MaxiCheck'' programını yeniden başlatıyoruz. Güncellemelerden sonra MaxiCheck programını Türkçe dil desteği ile kullanabilirsiniz.

Autelsifirlama3

Sistem Güncellemelerinin ardından sıra araçlarla ilgili en son güncellemeleri yükleme işlemine gelmiş bulunmaktadır.

Autelsifirlama5

Sol üst köşede bulunan ''Update All (Tümünü Güncelle)'' seçeneği sayesinde Tek-Tık ile bütün güncellemeleri zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Tablet sıfırlama işleminden sonra ortalama 42 adet araç güncellemesi yapılmaktadır. Güncelleme süreniz ortalama 2 saat kadar sürmektedir. İnternet hızınıza bağlı olarak bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.