PARTKL 1

DPF NEDİR? DPF ARIZASI SEBEPLERİ NELERDİR? DPF TEMİZLEME NASIL YAPILIR?

by Super User

EGZOZDAN ATILAN GAZLAR NASIL FLİTRELENİR?
İçten yanmalı motorlarda silindirlerde yanma sonrası atık gazlar oluşur ve bu gazların egzoz yoluyla dışarıya atılması gerekir. Ancak atılan bu gazların içerisinde insan sağlığına ve çevreye zararlı bileşenler bulunur. Bu bileşenlerin işlem görmeden atmosfere salınması durumunda ise dünyamız yaşanır bir yer olmaktan çıkabilir. Doğayı korumak amacıyla üreticiler tarafından çeşitli sistemler geliştirmiştir. Bunlardan biri olan ve atılan gazların bir kısmını tekrar kullanan EGR sistemidir. 

Scania Vci 3 Ariza Tespit Cihazi

SCANİA EURO6 ARIZA TESPİT CİHAZI

by Super User

Scania Vcı3 Euro 6 Arıza Tespit Cihazı Nedir?

Scania Vcı3 Ağır vasıta arıza tespit cihazı scania motorlu çekici, otobüs gibi araçlara giriş yapılabilen bir arıza tespit cihazıdır. Scania Vcı3 arıza tespit cihazı Euro6 araçlarda da diagnostik işlemlerini yapabileceğiniz bir ağır vasıta arıza tespit cihazıdır. 

Wabco Kamyon

Wabco Arıza Tespit Cihazı ( Wabco Dorse Abs, Ebs , Ecas Arıza Tespit Cihazı)

by Super User

Wabco Arıza tespit cihazı nedir?
Wabco Arıza tespit cihazı Wabco marka fren veya süspansiyon sistemi kullanan kamyon, otobüs, dorse / treyler vb araçlar da ABS, EBS, TEBS, ECAS sistemlerde arıza tespiti, canlı değer ölçümü ve parametre değişimi ile kalibrasyon yapabileceğiniz bir cihazdır.

Ford Transit

FORD IDS ARIZA TESPİT CİHAZI EURO 6 ARAÇLARDA DPF REJENERASYON İŞLEMİ

by Super User

Ford IDS Vcm2 Arıza Tespit Cihazı Yetkili servislerde kullanılan arıza tespit cihazıdır. Şuanda Piyasada kurulan Ford IDS Vcm2 programı ile Euro 6 araçlar giriş yapılmamaktadır. Fakat firmamız tarafından kurulan Ford IDS 114 versiyon ile Euro 6 Ford araçlara giriş yapabilirsiniz ve Euro 6 araçlar da Adblue resetleme , Dpf Rejenerasyon gibi işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca Etis şifrenizin olması durumunda cihazımız ve programımız ile online işlemleri de yapabilirsiniz.

Autel Mx 808 Orjinal Km Tespit Etme Oto Ekspertiz Cihazi

ARACIN ORJİNAL KİLOMETRESİ NASIL TESPİT EDİLİR? AUTEL MX808 ARIZA TESPİT CİHAZI OTO EKSPERTİZİ NASIL YAPILIR?

by Super User

Günümüzde en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olan araçların orijinal kilometrelerinde oynama, kilometresi düşürülmüş araç, parça değişikliği gibi birçok nedenler araç kullanıcılarının araç alım ve satımlarında zor durumda kaldığı en büyük nedenler arasındadır.

Mar Dinamosu

MARŞ DİNAMOSU (MOTORU) ARIZASI VE TAMİRİ

by Super User

Aracın motoruna ilk hareketi veren parça Marş dinamosudur. Araca binip kontağı çevirdiğiniz zaman bataryadan alınan elektrik gücü harekete geçer volant üstündeki dişliler döner ve aracın motorunun çalışmasını sağlar. Kontağı bıraktığınız zaman görevi biter ve volanta hareket veren dişliyi geri çekip durur. Aracı tekrar çalıştıracağınız zamana kadar herhangi başka bir görevi bulunmaz.